V začetku meseca novembra smo dijaki prvih letnikov v spremstvu knjižničarke Dijane Grgurič Vidic in profesoric slovenščine obiskali Knjižnico Kočevje v okviru projekta Rastem s knjigo. V čitalnici nam je knjižničarka Denis Gavrić povedala o članstvu, o sistemu Cobiss ter aplikaciji mCobiss, ki je za nas, mlade, zanimiva. Nekatere sošolke so si jo že naložile, da jo bodo lahko uporabljale. Ogledali smo si knjižnico in po UDK klasifikaciji iskali izbrano gradivo. Ker nismo pogosti obiskovalci knjižnic, smo potrebovali pomoč. O knjižnici smo izvedeli marsikaj novega, predvsem nas je presenetilo to, da prirejajo najrazličnejše dogodke. Trenutno poteka razstava nakita. Za zaključek obiska knjižnice in v okviru projekta je vsak dijak dobil knjigo – strip Živalska kmetija, avtorja Andreja Rozmana Roze in ilustratorja Damijana Stepančiča. Čisto na koncu smo morali izpolniti učni list, na katerem so bila vprašanja o Knjižnici Kočevje, o avtorju knjige ter vprašanja o bralnih navadah srednješolcev. Profesorice so le preletele odgovore in hitro ugotovile, da bolj malo beremo, nad čimer so bile zelo zaskrbljene. Nas njihove ugotovitve ne vznemirjajo preveč.
Gregor Oražem, 1. b GIM
Dijaki 1. c, smer ekonomski tehnik, smo imeli v torek 3-urne delavnice. Iz lesa smo izdelovali božično-novoletne okraske. Najprej nam je arhitektka Mateja Dekleva pojasnila namen izdelkov, tj. prodaja izdelkov v okviru projekta Festival lesa ter zbiranje denarja za šolski socialni sklad. Nato nam je pokazala material ter skicirala nekaj idej. Pri ustvarjanju nam je pustila vso svobodo in res smo bili na koncu vsi zadovoljni. Vzdušje je bilo prijetno. Bili smo tako delavni, da sta z nami delali tudi razredničarka Nina Papež in gospa Mateja. Dijaki bi si še kdaj želeli tako ustvarjalnega pouka.
Zapisala: Nataša Krismaer, 1. c ET
V šolskem letu 2014/15 smo dijaki 2. letnika Gimnazije in srednje šole Kočevje programa ekonomski tehnik pri predmetu podjetništvo ustanovili Učno podjetje, d. d., pod vodstvom prof. Ivane Ciglič. Delniško družbo smo ustanovili predvsem zaradi tega, ker jo lahko ustanovi več fizičnih oseb, ki z izdajo delnic pridejo do osnovnega kapitala. Naš začetni kapital je znašal 150,00 €. Izdali smo 150 delnic po 1,00 €.
V četrtek, 4. novembra, je 15 dijakov programa trgovec in mizar v projektu Moč rokodelstva v preteklosti daje znanje sedanjosti in ohranja prihodnost z akronimom ROK4 pričelo izvajati drugi modul – Kulinarika.
V ponedeljek, 5. 10. 2015, smo dijaki 1. c imeli projektni dan z naslovom Komunikacija. Ta beseda je bila rdeča nit različnih predmetov, in sicer slovenščine, informatike, zgodovine, geografije in kemije.
Dijaki in dijakinje 3. a in 3. b so si ta teden v muzeju ogledali razstavo Leukhup, leukhup woga gmaina.